Biuro, do którego przyjemnie się chodzi

Spędzamy w nim większość życia, odnosimy w nim porażki i sukcesy, zawieramy przyjaźnie, rozwijamy się, robimy karierę i planujemy przyszłość. Biuro, jego wystrój, kolory ścian i komfort mają duże znaczenie dla naszego życia. Szukając biura do wynajęcia w Krakowie warto jednak nie tylko zwracać uwagę na wnętrza, ale także na to, w jakim miejscu biuro się znajduje.

Po drodze do biura, które znajduje się w otoczeniu sklepów, punktów usługowych można zrobić zakupy i zaoszczędzić tym samym czas. Przystanki tramwajowe czy autobusowe w pobliżu biurowca ułatwiają pracownikom dotarcie do pracy i skracają im czas podróży. Dla tych, którzy dojeżdżają do biura samochodem, powinny czekać miejsca parkingowe pod budynkiem, albo w hali garażowej. Warto pamiętać, że parkingi także ułatwiają życie klientom. Jest to też ważne, jeśli nasze biuro nie znajduje się w centrum miasta, a tak się dzieje coraz częściej – biura z centrum Krakowa wyprowadzają się do innych dzielnic, w miejsca, w których biura do wynajęcia są tańsze, ale i tak dobrze skomunikowane z innymi dzielnicami miasta.

Otoczenie biura, to zieleń, sklepy, restauracje, drogi i parkingi. Restauracje i kawiarnie sprzyjają przerwom w pracy. A te są niezwykle ważne, bo pracownicy bardzo chętnie spędzają przerwy poza biurem, zgrane zespoły lubią po pracy posiedzieć w pubie, czy kawiarni. Co ważne, bardzo często właśnie w takiej atmosferze rodzą się najlepsze pomysły, rozwiązania problemów, a zespół lepiej się poznaje i integruje.

Ważne są też tereny zielone. Plusem przemawiającym za wynajmem konkretnego biura powinien być pobliski park albo chociaż ładnie urządzone otoczenie biurowca – kawałek zieleni, ławki, fontanna sprzyjają spacerom i łagodzą nerwy. Dla wielu pracowników biurowych, którzy wychodzą z pracy po 8 czy 12 godzinach, ma to naprawdę spore znaczenie.

Warto dodać, że firmy deweloperskie, które ofercie mają także biura do wynajęcia w Krakowie także zwracają uwagę na powyższe aspekty, dlatego znalezienie idealnego biura staje się coraz łatwiejsze