Meble do każdej łazienki

Wysoki poziom wilgotności, zmienna temperatura, do tego kosmetyki, chemia, częste używanie, chlapanie, brudzenie. Meble łazienkowe muszą bardzo dużo znieść. Do tego muszą świetnie wyglądać przez kilka lat, bo remont łazienki to nie przelewki. Jakie meble łazienkowe kupić, by przez długi czas cieszyć się ich wyglądem i funkcjonalnością?

W sklepach z meblami łazienkowymi nie możemy narzekać na brak wyboru. Są dostępne w wielu kolorach, wzorach i stylach, są pojemne, łatwo się je otwiera i są odporne na wilgoć, pod warunkiem, że kupimy je u doświadczonego producenta, który nie oszczędza na materiałach i ma światowej klasy projektantów.

Myśląc o dobrym materiale na meble łazienkowe mam na myśli dobrze zabezpieczone drewno, ale także płytę MDF, która sama w sobie na wodę odporna nie jest, ale odpowiednio zabezpieczona staje się znakomitym materiałem do budowy mebli. Z MDF można wykonać zarówno korpusy jak i fronty, dodatkowo wzmacnia się płyty akrylem czy laminatem. Meble takie są gładkie, odporne na działanie nie tylko pary wodnej czy kropli, ale także na działanie środków chemicznych oraz promieni UV, które nawet podczas słonecznych dni nie będą w stanie odbarwić naszych mebli łazienkowych.

Niezwykle ważne, zwłaszcza w przypadku niewielkich łazienek jest pojemność mebli łazienkowych. Mają one przecież przede wszystkim służyć chowaniu wszelkich kosmetyków i akcesoriów, niezbędnych do codziennej pielęgnacji ciała. W niewielkiej łazience ważne jest to, by meble były niewielkie, ale jednocześnie miały dobrze przemyślane, głębokie szuflady oraz wiele schowków. Aby jak najlepiej wykorzystać przestrzeń, warto zainteresować się płytką szafką z lustrem. W domu, gdzie są dzieci lepiej sprawdzą się szafki zamykane, niż otwarte półki, łatwiej też w przypadku takich mebli utrzymać porządek i czystość. Producenci mebli łazienkowych bardzo często prezentują całe zestawy mebli, jednak nie każdy ma tyle miejsca, by zmieścić je wszystkie w pomieszczeniu, dlatego warto kupować szafki oddzielnie, ale z jednej kolekcji i dopasować zestaw mebli idealnie pod swoje potrzeby.