Mieszkanie dla studenta w Krakowie. Jak je urządzić?

W Krakowie dużym powodzeniem cieszą się mieszkania do wynajęcia, a to za sprawą studentów. Co roku w październiku kilka tysięcy młodych osób zaczyna studia na państwowych uczelniach i tyle samo na uczelniach prywatnych. Jednocześnie ilość miejsc w akademikach jest bardzo ograniczona, więc osoby te szukają mieszkań do wynajęcia, by w kilka osób wspólnie mieszkać i uczyć się w Krakowie. Jak jednak urządzić takie mieszkanie, aby łatwo je wynająć i nie stracić wiele pieniędzy i czasu?

W przypadku studentów coraz bardziej liczy się komfort mieszkania. Czasy, kiedy student zadowalał się pokoikiem 2×3 metry i umywalką minęły wraz z poprzednim wiekiem. Teraz student, jako osoba, która płaci za mieszkanie, także ma wymagania. A że zwykle jednak weekendy i święta spędza w rodzinnym domu, nie zamierza też kupować mebli czy urządzeń AGD do wynajmowanego lokum. Takie wyposażenie musi mu zapewnić właściciel mieszkania. Konieczna jest też możliwość podłączenia internetu.

W mieszkaniu dla studenta musi się więc znaleźć pojemna szafa na ubrania i regał na książki, biurko z wygodnym krzesłem oraz łóżko z dobrej jakości materacem. W większym pokoju przyda się też zestaw wypoczynkowy i stolik pod telewizor, kuchnia zaś musi mieć lodówkę, piekarnik, kuchenkę, przyda się również kuchenka mikrofalowa, bo nie da się ukryć, że studenci są mistrzami w podgrzewaniu gotowych dań od mamy. Nie jest jednak niezbędna zmywarka. W łazience powinna znajdować się pralka oraz podstawowe wyposażenie: toaleta, wanna lub prysznic, umywalka. Dobrze jeśli całość jest w kafelkach, które ułatwią sprzątanie.

Urządzając mieszkanie dla studenta, postawmy na neutralne kolory i wysokiej jakości podłogi odporne na zarysowania. Mieszkanie powinno być jasne, ale jednocześnie łatwe do sprzątania i odporne na zniszczenie. Nie chodzi nawet o to, że różnic studenci mogą się nam trafić, ale o sam fakt, że nie chcemy przecież co roku wymieniać podłóg, drzwi czy mebli. Nawet najbardziej kulturalni lokatorzy nie dadzą gwarancji, że mieszkanie się nie zniszczy a elementy wyposażenia nie zużyją.